Texopaque OP

Farby plastizolowe o bardzo wysokiej sile krycia, charakteryzujące się elastycznością i miękkością. Doskonale nadają się do druku na tkaninach naturalnych oraz syntetycznych np. T-shirty, bluzy ocieplane, odzież sportowa, czapki, kapelusze, torby podróżne, obuwie. Wydrukowane wzory są odporne na pranie nawet w 60°C. Farby Texopaque OP nadają się również do druku transferowego.

Farby rozcieńcza się preparatem ZE-591 w stosunku 5%. Plastizole należy utwardzać w temperaturze co najmniej 160°C. Czas utwardzania jest zależny od grubości warstwy farby, podłoża oraz urządzenia suszącego. Zalecane emulsje sitodrukowe – Dirasol 25, Dirasol T, Dirasol Rapid, Dirasol 22, Dirasol 915, Dirasol 916, Dirasol 917, Dirasol Zenith, Dirasol 948, Dirasol SuperTex, Dirasol 125, Dirasol 132.

Farby przeznaczone do druku przez siatki o gęstości 34-100 mikronów. Wydajność farby to 12-16 m²/kg przy siatce o gęstości 43 mikronów.

Dodatki:

  • ZE- 591 – Rozcieńczalnik

W naszej ofercie dostępne są nie tylko gotowe farby w podstawowej gamie kolorystycznej. Na życzenie klienta mieszamy dowolne barwy, znajdujące się w systemie Pantone oraz RAL.